zmrzlinové stroje

Zmrzlinové stroje, servis zmrzlinových strojů, opravy zmrzlinových strojů

Zmrzlinové stroje - prodej, pronájem a servis zmrzlinových strojů

Historie zmrzliny

První zmrzlinu si dokázali vyrobit již staří Řekové a Egypťané – led a sníh ochutili šťávou z ovoce, nebo medem. O tom jak vznikla první skutečná zmrzlina se historikové přou. Někteří tvrdí že první skutečnou zmrzlinu k nám rozšířili Mongolové, kteří byli mistři v přípravě ochucených nápojů z mléka. Pokud je nechali na chladném počasí, jejich nápoje zmrzli a vznikla tak první zmrzlina na bázi mléka a smetany. Tyto recepty k nám do Evropy přivezli první mořeplavci. 

V Evropě si lidé oblíbili zmrzlinu v 18.století, kde k výrobě mimo mléka používali také žloutek a cukr. Zjistili že přidáním různého ovoce do zmrzlinové báze dostanou atraktivnější zmrzlinu. Brzy vznikly podniky, které se na výrobu zmrzliny specializovali – byly to cukrárny. 

V první polovině 20. století se pak zmrzlina začala vyrábět pomocí zmrzlinových strojů, na to navazuje schopnost výroby zmrzliny na ulici v menších, mobilních zmrzlinových strojích. 

S objevem chlazení zmrzlinových strpojů a vynálezu chladících strojů již nic nebránilo hromadné výrobě a prodeje zmrzliny na ulicích.

Prodej, pronájem a servis zmrzlinových strojů | J.P.S. - Zmrzlinové stroje s.r.o.

Nabízíme kvalitní zmrzlinové stroje k výrobě točené zmrzliny za výhodné ceny. Zmrzlinové stroje prodáváme, pronajímáme a servisujeme již od roku 2008 jak zákazníkům z České Republiky, tak ze Slovenska. Ročně pronajmeme cca 200 zmrzlinových strojů a na naše zmrzlinové stroje máme ty nejlepší reference.

CZ +420 774 524 617 | CZ +420 602 843 503 | SK +421 918 426 400 | info@jps-zmrzlinovestroje.cz                  

sipkaProdej
zmrzlinových strojů

sipkaPronájem zmrzlinových strojů

sipkaServis zmrzlinových strojů

Ceny jsou uvedeny bez DPH.

footer

 
 
 
 
TOPlist

Prodej, pronájem a servis Zmrzlinových strojů

Zásady zpracování osobních údajů